Кошик
148 відгуків
+38067 509-38-52
+38067 509-38-50
ООО "РЕСИВЕР"

Балони для газу МАФ (МетилАцетилен-Аленовая Фракція)

Що таке МАФ – це зріджений газ, отриманий в результаті змішування метилацетилена і аллена. Оскільки ці компоненти мають схильність до вибухового розпаду, в суміш для стабілізації додають близько 25% пропану. Газ характеризується різким запахом,  малою токсичністю, економічністю  у використанні і безпекою  застосування. Зберігання і транспортування газу МАФ здійснюється  в стандартних балонах, що використовуються для пропану.

   Роботи з газом МАФ виробляються за технологією, аналогічної тій, що застосовується при використанні ацетилену. Зварювання МАФ-кисневим полум'ям знаходить своє застосування для паяння, різання, при проведенні газового зварювання сталі усіх видів, газополум'яного напилення.

  Газ також застосовують у фармакології і фармації.

   Для роботи з газом МАФ газосварщику необхідно пройти практичну перепідготовку, яка не вимагає великих витрат часу та її тривалість залежить від його кваліфікації.

  Заходи безпеки при роботі з газом МАФ знаходяться у відповідності зі стандартними заходами, які прийняті для зварювальних робіт з пропан-бутанової суміші.

   Як і всі зріджені вуглеводневі гази, газ МАФ являє вибухову і пожежну небезпеку. У повітрі межа вибуховості для МАФ становить 3,4–10,8%, для кисню  – 2,5–60%. При виконанні робіт з  цим газом слід уникати використання сплавів, що містять міді понад 65%, оскільки в цьому випадку з'являється ймовірність утворення вибухонебезпечних ацетиленидов.

  Попадання газу на шкіру може викликати її обмороження, а вдихання концентрованих парів чинить на організм людини анестезуючу дію.

  У тих випадках, коли концентрація парів газу МАФ в повітрі не висока, рекомендується використання фільтруючих протигазів. При великих концентраціях працівника необхідно забезпечити ізолюючим шланговим протигазом, які мають примусову подачу чистого повітря. Виробничі приміщення, в яких проводяться роботи з використанням газу МАФ, слід встановити припливно - витяжну вентиляцію.